Fabio Capello értelmes kérdéseket tett fel az Anglia-Egyiptom meccsen, de részben értelmezhetetlen, részben direkt ijesztő válaszokat kapott, továbbá néhány olyat, amiből baj lehet, ha komolyan veszi. A győzelem megvolt, de az este legfeljebb abban a tekintetben volt megnyugtató a jövőre nézve, hogy tényleg, az új piros (elvben idegenbeli) mez baromi jól néz ki.
Majdnem két évvel ezelőtt, Capello kapitánysága kezdetén siránkoztunk itt az amerikaiak elleni győzelem után, de a továbbiak nem úgy alakultak, ahogyan az a mérkőzés előrevetítette: Capello talált egy játékot és egy csapatot, az angol válogatott pedig rég nem látott, élvezetes magabiztossággal nyerte meg selejtezőcsoportját. Aztán viszont jött néhány sérülés és néhány ún. magánéleti probléma, és a szerda esti Wembley-meccs ijesztően hasonlóra sikerült, mint a 2008. májusi. Játékosonként értékelünk.
Robert Green: Végig ő védett, ami azt jelzi előre, hogy a vb-n ő lesz az első számú kapus (a Rúgd és fuss! kollektívája által favorizált Joe Hart és a hajviseletbeli menőséget új és új magasságokba emelő David James rovására). Sajnos, hogy semmi nem derült ki róla, gyakorlatilag nem volt játékban.
Wes Brown: Ő sokkal jobb játékos, mint amilyennek (a Fabien Barthezzel alkotott sok évvel ezelőtti Stan & Pan-páros néhány alakítása miatt) általában elkönyvelik. Most is rendben volt (bár volt néhány kellemetlen passza), de az egyáltalán nincs rendben, hogy a keretben momentán ő az egyetlen hivatásos jobbhátvéd. (És akkor még bele se mentünk abba, hogy voltaképpen ő sem az a klasszikus, felfutó-beadó brit szélsőhátvéd.)
John Terry: A mostanihoz hasonló tabloid-cunamik idején mindenkit fenyeget a belemagyarázás veszélye, de ennek ódiumát is vállalva ki kell jelentenünk: John Terry, a pillér, a kőszikla, szét van esve. A felezővonal környékére tett reménytelen, egyben életveszélyes kirándulásait elnézve blogunk keményvonalas szekciója egyenesen azt követelte, hogy inkább maradjon ki az utazó keretből. (Ami nyilván nem fog megtörténni.)
Matthew Upson: A két középső védő közül ő keltette az összeszedettebb benyomást, leszámítva azt az apróságot, hogy az egyiptomi gól száz százalékban az ő hibája volt. Ha tudnánk helyette jobbat mondani, őt is legfeljebb a cserepadon látnánk szívesen, de az a szomorú helyzet, hogy a középhátvédek is elfogytak: King és Woodgate már nem lesz teljes értékű játékos soha, Ferdinandról senki nem tudja, hogy sérülése után mire képes, Lescott pedig máig nem szedte össze magát a nyári átigazolási hiszti után. (A tömeggyilkos Shawcrosst meg Capello sem gondolja komolyan.)
Leighton Baines: Többnyire olyan arcot vágott, mint aki azt sem tudja, hol van, de összességében első válogatottságnak ez megfelelt: tette a dolgát, nagy hibája nem volt. Végig játszott, ami azt jelezheti, hogy Capello mellette döntött balhátvédben Warnock rovására. (Miközben nyilván imádkozik, hogy Ashley "Öngyilkos Leszek" Cole a vb idejére fizikailag és lelkileg is felépüljön.)
Gareth Barry: Fél éve úgy nézett ki, hogy Capellónak van hat-hét teljesen fix embere - és ennyire bármilyen csapatot fel lehet építeni. Mára ebből három maradt, ami enyhén szólva karcsú. Barry nem volt látványos, de csak adott egy gólpasszt és egyébként is úgy játszott, hogy teljesen egyértelmű legyen a helye a kezdőben.
Steven Gerrard: A meccs nagy részében kínlódott, de ahogy Barry megkérdőjelezhetetlen, Gerrard is az. Néhány megmozdulással, ahogy mondani szokás, most is igazolta klasszisát, ugyanakkor valahogy látszott a mozdulatain a nyomorult Liverpool egész elszomorító szezonjának minden frusztrációja.
Frank Lampard: A láthatatlan embert ezúttal nem mentette semmi. Gyakorlatilag minden megmozdulása katasztrófa volt, a lövések és a passzok egyaránt. Bíztató, hogy Capello lehozta a szünetben, mert ebben az állapotban semmi hasznát nem veszi a csapat.
Theo Walcott: Kevés, kevés, kevés. Walcott volt a Capello-féle reneszánsz kabalája, súlyos formahanyatlása éppoly jelentőségteljes, mint a horvátok elleni szuperprodukciója volt. Egy szép megmozdulása volt, egyébként eltűnt, fennakadt, elrontotta.
Jermain Defoe: A korábban Capellótól megszokott kisember+nagyember csatárpáros helyett Capello két ékkel kezdett - vagy a fene tudja. Defoe annyira nem csinált semmit, hogy ki sem derült, mi a terv, hogy lenne egymáshoz képest elképzelve a két csatár. A félidő végén legalább labdába ért már a tizenhatoson belül, de egyértelmű volt, hogy le kell hozni. Magas (a legmagasabb!) ember jött a helyére, ezzel talán vége is a kísérletnek. ("I wanted to see today what happens with Rooney and Defoe. I know what happens when Rooney is with Crouch and Heskey and Carlton Cole. It is important for the World Cup to see how they can play together" - köszönjük, Don Fabio.)
Wayne Rooney: Napjaink legjobb és legjobb formában levő angol labdarúgója ezúttal nem csinált csodát. Az első félidőt taktikai zsákutcában töltötte, a másodikban már voltak érdemi megmozdulásai, de ez a meccs nem róla szólt. Természetesen nem kérdés, hogy Barry és Gerrard mellett ő az, akinek mindenképpen - jöjjön pokol vagy árvíz - játszania kell.
Michael Carrick: Nagy esélyt kapott azzal, hogy a szünetben ő állhatott be Fat Frank Lampard helyére, de nem igazán élt vele. Több poszton bevethető, megbízható játékosként nyilván biztos kerettag, de lehetne több is annál, mint hogy ő az, akit be lehet küldeni jobbhátvédnek, ha nagy gáz van.
Peter Crouch: Egy félidő, két gól az Afrika-kupa győztese ellen - ez a robotember estéje volt. Ott lesz Dél-Afrikában, és még az is lehet, hogy a kezdőcsapat tagjaként (pedig a Tottenhamban sem stabilan az), hiszen minden jel arra vall, hogy kell egy labdalefejelő, magas ember az angol támadósorba ahhoz, hogy működni kezdjenek a dolgok, Heskey pedig messze van a csúcsformától. Mindkét gólnál bizonyította, hogy tényleg, amilyen hülyén mozog, olyan ügyes tud lenni a labdával, jól és gyorsan reagál a játékhelyzetekre (ebből a szempontból mindegy is, hogy a második gólja lesről született). Csak azt a pillanatot tudnánk feledni, amikor, még az első gólja előtt, felugrott fejelni az ellenfél tizenhatosán belül, aztán kétségbeesetten nézett, hogy miért fújt a bíró, hát nem ő tehet arról, hogy a bekk feje beszorult a hóna alá. Tisztességes, igyekvő fiú Crouch, kifejezetten jó a válogatottbeli gólaránya (37 meccsen 20 gól), de továbbra sem érezni rajta, hogy a nagy ellenfelek elleni reménybeli nagy meccseken, mondjuk Németország, Spanyolország, Argentína ellen elég lenne az, amit ő tud.
Shaun Wright-Phillips: Gól és gólpassz bő fél óra alatt: SWP a meccs másik nyertese. Ha Lennon nem épül fel (és/vagy Walcott nem javul fel radikálisan), mehet Dél-Afrikába; ő legalább megragadta a lehetőséget. De ahogy Crouchot túl sokszor láttuk már szabálytalanul felugrani, Wright-Phillipset is túl sokszor láttuk teljesen értelmetlenül rohangászni fel-alá a szélen. Ne legyen igazunk, de nehéz elképzelni, hogy a tulajdonképpen még mindig beváltatlan ígéret SWP éppen egy vb-n tudjon szintet lépni.
James Milner: Az igazi reménysugár, húsz percben előadva. Első érdemi megmozdulása gólt hozott, és egy pillanat alatt kiderült, milyen az, amikor egy középpályás nem tökörészve igazgatja a labdát, hanem dinamikusan, technikásan, kreatívan megy előre. A Villában már látszott, hogy Milner középen még jobb, mint a szélen, és ez az előadás is nagyon impresszív volt. Ha Capellónak van vér a pucájában, Fat Frank Lampard helyett Milnerrel kezd a vb-n.
Carlton Cole: A Nemzetközi Sportújságíró Szakmai Kamara Futballblogger Tagozata alapszabályának megfelelően ide csak ezt írhatjuk: Eggyel gyarapította válogatottságai számát.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Szergő 2010.03.04. 13:37:07
Míg előbbi a listavezető Chelsea meghatározó játékosa,addig Stevie G idén talán jobban szenved mint a csapata.Formája alapján max kispados lehetne,bár az igaz h egy 90x-ik percben jobban benne van egy homorítás a 16oson belül mint Fats-ben.
Leighton Baines szimpatikus figura csak a tartása,mozgása néha túlságosan is Gary Nevillere emlékeztet :)
Walcottban szerintem meg _sajnos jogosan- nem nagyon bíznak a csapattársai SWP 10perc alatt több labdát kapott mint TO egy félidő alatt.Valaminek történnie kell mert különben Lennon utazik a vb-re.Akkor már inkább Beckham
SPEED 2010.03.04. 13:54:56
Ezt jól látod: annak kell történnie, hogy Lennon meggyógyul, hiszen messze a legjobb angol szélső, amikor egészséges.
flea 2010.03.04. 15:26:52
brodaclop 2010.03.04. 20:58:35
Egy meccsen sikerult neki iden harom beadast is emberhez tennie, igaz, ez mondjuk jobb, mint amit altalaban hozni szokott egy szezonban.
brodaclop 2010.03.04. 21:01:21
A bajusz teszi.
Egyebkent o is jobban jatszott volna, ha lett volna a bal oldalon valodi szelso kozeppalyas. (Mint ahogy rogton gol is lett belole, ahogy Milnerrel egyszer vegre sikerult ugy osszejatszania, ahogy kell.)
aehrenthal 2010.03.04. 21:58:14
brúking 2010.03.04. 22:06:12
www.offthepost.info/2009/06/video-joe-harts-mad-dancing-skills/
BENIARRIVO · http://forzaitalia.blog.hu 2010.03.05. 10:30:13
SPEED 2010.03.05. 10:48:45
Szergő 2010.03.05. 11:28:33
De az a baj h SWP vagy Ashley Young se megoldás.
Baines szerintem jobb megoldás mint Warnock(ha már itt tartunk Bridgenél is de ő majd szépen méltóztatik engedményeket tenni és hajlandó lesz kimenni a vb-re.
Kicsit mintha túl sokat képzelne magáról,azért nem akkora kaliber ő h az angol válogatott rá várjon)
SPEED 2010.03.05. 12:41:41
Szergő 2010.03.05. 14:12:28
De mind1 én nem azt mondom h Lennon nincs a legjobb angol szélsők között,hanem azt h ez elég ciki a többiekre és az angol válogatottra nézve-ugyanúgy egyébként ahogy egy Crouch vagy egy Heskey is h ott van évek óta.
brúking 2010.03.05. 14:36:18
Szergő 2010.03.05. 14:52:21
Ebben azért csak megegyezhetünk nemde?
És mivel úgy látom h a blog az angol foci kedvelőinek szól ezért nem nagyon értem mért kell kikelni az ellen ha annyit mondok h ezen a poszton bizony nincs olyan játékos aki megfelelne a hagyományoknak.
Walmer 2010.03.05. 15:41:12
Most mondok egy meglepőt. fergusson nem azért játszatja Valenciát, vagy nanit a jobbszélen, mert jobbnak tartja őket Lennonál, hanem azért mert utóbbi nem az ő játékosa. És nem azért nem az övé, mert nem kellett neki, mikor a spurs ingyé' oda akrta neki adni.
Walmer 2010.03.05. 15:42:39
Szergő 2010.03.06. 15:14:12
Tetszik vagy nem Ferguson és Wenger a PL két messze legeredményesebb menedzsere és akik náluk játszanak azok biztos nem véletlenül vannak ott ahol.Lennon sem.
részemről ennyi,arról inkább érdemes lenne vitázni h jól van-e hogy míg a spanyol vagy olasz válogatottak a hazai bajokság 1-4.helyezett csapatainak játékosaiból válogathatnak,addig Angliában inkább a 4-7 csapatokból kerülnek ki tömegesen a válogatottak.
SPEED 2010.03.07. 21:09:31
Walmer 2010.03.08. 15:38:35
Így már világos?
Walmer 2010.03.08. 15:43:19
Azt meg csak mellékesen teszem hozzá, hogy az angol bajnokság első 7 csapata 10ből 8szor simán hülyére ver az Inter/barca kivételével minden más olasz/spanyol első osztályú csapatot.
flea 2010.03.08. 15:52:04
(Nem vitatom, hogy az angol bajnokság a legerősebb. De nem ennyivel.)
Szergő 2010.03.08. 17:21:11
Az meg egy másik dolog h a hozzászólásod színvonala alapján neked több közöd van a fentebb említett csoporthoz,de remélem a többiek helyesírási hibáit is kijavítod ha tudsz rá időt szakítani,máskülönben még azt fogom hinni h érvek híján csak így tudod levezetni az ellenszenved.
Walmer:azt nem is vitatom h a PL 7.ik helyezettje is jó eséllyel játszik az említett csapatok ellen,de egy válogatottban,világversenyen óriási előny a tapasztalat.
És ha a Pl élcsapatok külföldiekkel tömik tele magukat akkor bizony előfordul h csak kisebb célokért küzdő csapatokba férnek csak be a legjobb angol játékosok.És egy 5.ik helyért játszó csapatban messze nem lehet olyan tapasztalatot szerezni mint a BL-ben.
Ezt talán jelzi h az angol válogatott milyen eredményeket ért el az utóbbi években a PL erőssége ellenére
Walmer 2010.03.11. 16:49:54
Walmer 2010.03.11. 16:50:49
flea 2010.03.11. 17:06:20
Azt mondtad: "az angol bajnokság első 7 csapata 10ből 8szor simán hülyére ver az Inter/barca kivételével minden más olasz/spanyol első osztályú csapatot"
Erre válaszom: "azért ezen árnyaljunk a Pool és a Fiorentina idei mérlegének fényében"
A Pool még mindig vastagon ott figyel az angol bajnokság első 7 helyezettje között, a Fiorentina meg olasz első osztályú, és nem az Inter. Ehhez képest oda-vissza kikapott a Pool, és fényévekre volt attól, hogy nemhogy hülyére verje a Fiorentinát, csak egyáltalán győzzön. Mellesleg ez a BL-ben, a Debrecennel azonos csoportban történt.
Szerintem az állításod úgy lenne igaz, hogy a Big Four bármely tagja tízből kilencszer komolyabb erőfeszítés nélkül ejt ki bármely olyan olasz vagy spanyol csapatot, ami nem az Inter vagy a Barcelona. Ezért nem azt mondtam, hogy "ez hülyeség", hanem azt, hogy "ezen árnyaljunk egy kicsit".
flea 2010.03.11. 17:07:59
Szergő 2010.03.18. 21:41:54
akkor most a tavalyi pl 7. ütötte ki a a tavalyi 2. olaszt,2 meccses párharcban
1sx 2010.03.19. 12:51:59